Het voormalige Tivoli-gebouw, waar ooit iconische artiesten als Prince en Pearl Jam optraden, stond al meer dan een decennium leeg. Swijnenburg vertelt: ,,Ik kende het pand nog uit mijn studententijd. Toen ik werd benaderd door een intermediair om kennis te maken met de projectontwikkelaar, wist ik meteen: dit is een kans om een historische plek weer tot leven te brengen.”
Lees ook: Dit iconische gebouw krijgt nieuwe invulling dankzij twee ondernemers en crowdfunding
Het pand, een oud klooster met een rijke geschiedenis, krijgt een moderne invulling, waar Swijnenburg samen met mede-oprichter van Union House Lieke van Herpen momenteel hard aan werkt. ,,De kloostergang rond de binnentuin is weer opengemaakt. Die tuin was in de Tivoli-tijd dicht gebouwd, maar nu komt er een glazen dak overheen. Het wordt een prachtig groen hart van Union House”, vertelt Swijnenburg enthousiast.
Hoewel we geen grote popconcerten meer organiseren, willen we een programmering aanbieden die toegankelijk is
Peter-Paul Swijnenburg
Union House heeft al 300.000 euro opgehaald via 130 investeerders, maar er is nog meer nodig. De crowdfunding richt zich met name op de binnentuin en het podium. Swijnenburg legt uit: ,,Het podium is iconisch voor Tivoli. Hoewel we geen grote popconcerten meer organiseren, willen we een programmering aanbieden die toegankelijk is. Denk aan kleine concerten en optredens van conservatoriumstudenten.”
Hoge standaard als sleutel tot succes
Daarnaast speelt community een grote rol in de keuze voor crowdfunding. ,,We willen niet alleen financiering, maar ook ambassadeurs die vanaf het begin betrokken zijn. Het is geweldig om te zien dat mensen zich inzetten en het project delen in hun netwerk. Dat geeft een extra dimensie aan het project.”
De horeca staat al langere tijd onder druk door stijgende kosten en personeelstekorten, maar Swijnenburg ziet vooral kansen. Hij stelt: ,,Zolang je kwaliteit levert – op locatie, in service en in het culinaire aanbod – blijven gasten terugkomen. We richten ons op een hoge standaard en zorgen dat alles klopt. Dat is de sleutel tot succes.”
Bij het werven van personeel speelt betrokkenheid dan ook een grote rol. ,,We investeren in goede training en zorgen dat onze mensen de juiste middelen hebben. Irritaties zoals een tekort aan theelepeltjes, dat mag simpelweg niet voorkomen. Als je personeel tevreden is, straalt dat uit naar je gasten”, aldus Swijnenburg.
Wil jij groeien? Dan gaan we dat regelen. Dat doen we met onze nieuwe kijkradiorubriek De Pitch. Elke week kan een ondernemer tijdens de uitzending van De Ondernemer Live zijn of haar plan pitchen aan toekomstige investeerders. Er is één regel: je hebt één minuut. Meer weten of je opgeven? Hier lees je meer.
Deelname crowdfunding Union House
De crowdfundingcampagne loopt nog vier dagen via Crowd About Now. Interesse? Je kunt investeren en naast rente extra’s ontvangen zoals een uitnodiging voor het openingsfeest of een diner op kosten van Union House. Swijnenburg zegt: ,,We hopen met deze campagne niet alleen het bedrag te halen, maar ook een gemeenschap van ambassadeurs op te bouwen die ons project tot een succes maken.”
Met de opening van Union House wil Swijnenburg uiteindelijk iets neerzetten dat raakt en blijft hangen. ,,Mensen willen meer dan alleen een hapje eten. Ze zoeken een avond vol sfeer, cultuur en beleving. Dat is wat we bieden in Union House”, besluit hij.