Nieuws Marketing

Pamela strijdt tegen foie gras

Frank Renout (Het Parool) 18 januari 2016

Pamelaandersoncampagne1065

De Assemblée, het Franse parlement, rolt dinsdag de loper uit voor de ex-playmate Pamela Anderson (48). Ze komt niet voor zichzelf, maar voor de dieren. De Amerikaanse Anderson, vooral bekend van televisieserie Baywatch, gruwelt namelijk van de vette Franse culinaire lekkernij foie gras: ganzen- of eendenlever. Dat schrijft het AD maandag.

Om foie gras te maken worden ganzen en eenden meestal letterlijk met een trechter volgepropt om ze vet te mesten.

In het parlement zal ze haar steun uitspreken voor een wetsvoorstel van De Groenen om het vetmesten te verbieden. De ex-actrice en ex-pin-up is voert al jaren actie voor een Amerikaanse dierenrechtenorganisatie en voerde campagne tegen fastfoodketen KFC wegens de manier waarop die kippen behandelt.

Opmerkelijk is dat de linkse partij in contact kwam met Anderson na bemiddeling van de Franse dierenactiviste en eveneens voormalige seksbom Brigitte Bardot. Die strijdt ook tegen dierenleed, maar is eveneens berucht wegens haar extreemrechtse sympathieën.