Nieuws Actueel

Frankrijk schiet huishoudens te hulp om hoge energierekening

Frankrijk schiet huishoudens en kleine bedrijven te hulp vanwege de sterk gestegen energieprijzen. De Franse regering zal de verwachte stijging van de aardgas- en elektriciteitsprijzen begin volgend jaar beperken tot 15 procent en met meer maatregelen komen om te sterke prijsstijgingen tegen te gaan. Dat zei premier Elisabeth Borne woensdag.

ANP 14 september 2022

ANP140922195 1

Na de inval van Rusland in Oekraïne reguleerde Frankrijk al de prijsstijgingen. Ook kwam Parijs met een belastingkorting op brandstoffen.

De prijsplafonds zullen gelden voor huishoudens en kleine bedrijven. Daarnaast zullen er zogenaamde "energiecheques" van 100 tot 200 euro worden uitgedeeld aan zo'n 12 miljoen huishoudens met lagere inkomens om te helpen met de verwarmingsrekening in de winter, zei Borne.

Blijf op de hoogte van het laatste nieuws voor ondernemers.

Ontvang dagelijks onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte van het laatste ondernemersnieuws