Nieuws Actueel
Frankrijk schiet huishoudens te hulp om hoge energierekening
Frankrijk schiet huishoudens en kleine bedrijven te hulp vanwege de sterk gestegen energieprijzen. De Franse regering zal de verwachte stijging van de aardgas- en elektriciteitsprijzen begin volgend jaar beperken tot 15 procent en met meer maatregelen komen om te sterke prijsstijgingen tegen te gaan. Dat zei premier Elisabeth Borne woensdag.

Na de inval van Rusland in Oekraïne reguleerde Frankrijk al de prijsstijgingen. Ook kwam Parijs met een belastingkorting op brandstoffen.
De prijsplafonds zullen gelden voor huishoudens en kleine bedrijven. Daarnaast zullen er zogenaamde "energiecheques" van 100 tot 200 euro worden uitgedeeld aan zo'n 12 miljoen huishoudens met lagere inkomens om te helpen met de verwarmingsrekening in de winter, zei Borne.