Nieuws Actueel

Hanneke zegt het met bloemen

In Woensdrecht werden onlangs de eerste Zuidwesthoek Business Awards uitgereikt. BN DeStem portretteert de winnaars in een serie. Vandaag: Bei Hanneke.

Coen Hagenaars | Foto: Edmund Messerschmidt 23 maart 2016

Hanneke 1

Wat de jury van de Zuidwesthoek Business Awards in het juryrapport schreef over bloemenshop Bei Hanneke in Hoogerheide? Lees maar mee: 'Bei Hanneke doet in bloemen, zegt het met bloemen en dat doet ze goed'. Zo, die zit. De 29-jarige eigenaresse Hanneke van Aert won op 11 maart de allereerste Zuidwesthoek Business Award in de categorie Retail. Dat had ze eigenlijk niet verwacht, geeft ze toe. De berg felicitaties die daarop volgde evenmin. "Ik ben overladen met taarten en kaarten. Geen bloemen, trouwens. Gek, hé?" Zenuwachtig was ze wel. Ze moest de strijd aan met ‘buurvrouw’ Gemm’s Fashion en de Putse drogisterij Tervo. Niet de minsten, zegt ze zelf. Toch won ze. Een echte verklaring daarvoor moet ze schuldig blijven. "Ik probeer er voor te zorgen dat mensen blij worden van ons. Van onze producten en ook van ons team." Dat team van Bei Hanneke bestaat op dit moment uit vijf vrouwen, waarvan twee stagiaires. Om een misverstand uit de wereld te helpen: de ‘Bei’ van Bei Hanneke is geen schrijffout of een Duits woord. Het is een afkorting van Bloemen En Interieur. Van Aert begint haar bloemenwinkel vijf jaar geleden in de Raadhuisstraat. In november 2013 breidt ze haar winkel uit tot de huidige grootte. Die is nu groot genoeg, zegt ze. "Groter is namelijk niet altijd beter. Zo gaat het goed en zo is het leuk." Dat het goed gaat, bleek vorige maand tijdens het koninklijk bezoek aan Ossendrecht. Bei Hanneke mocht het bloemenboeket voor het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima verzorgen. Dat deed ze overigens niet zelf. "Iemand anders van ons team mocht dat doen. Je moet elkaar ook wat gunnen, vind ik." Dat geldt volgens Van Aert voor ondernemen in het algemeen in Woensdrecht. "We hebben elkaar nodig, daarom is het belangrijk dat je elkaar helpt: wat kun je voor elkaar betekenen? Zonder de andere ondernemers zou ik ook niet kunnen bestaan." Die samenwerking kan ook een wapen zijn tegen de leegstand in Woensdrecht, hoewel die volgens haar lang niet zo dramatisch is als in het naastgelegen Bergen op Zoom. "Daarom is dit ondernemersgala ook zo’n geweldig initiatief. Het is goed dat de Woensdrechtse ondernemers zo bij elkaar komen."