Nieuws Actueel
Hulp bij online takenpakket
Noor Peels (39, rechts), eigenaar van Noorganiseert en Kim Suurmeijer (37), eigenaar van I-PA, kwamen per toeval in aanraking met online businessondersteuning. 'Wij nemen online ondernemers taken uit handen zodat hun bedrijf kan groeien.'

Wat bieden jullie aan ondernemers?
Noor: ,,Kim en ik wonen in dezelfde straat. Onze kinderen zijn even oud en we werden vriendinnen. Toen ik voor mezelf wilde beginnen, kwam ik toevallig in aanraking met een virtual assistant. Het vak was nieuw: zo'n acht jaar geleden waaide het over uit de VS. Als virtual assistant neem je online ondernemers zaken uit handen zodat hun bedrijf kan groeien. Taken die wij overnemen zijn bijvoorbeeld websitebeheer, webinars klaarzetten, e-mailmarketing, social media. Daardoor kan de ondernemer zich focussen op waar hij goed in is: zijn eigen vak.''
Welke factoren bepaalden het succes?
Noor: ,,We waren er vroeg bij, dus hadden weinig concurrentie. Onze eerste klanten waren enorme ambassadeurs. We gingen twitteren en bloggen, werden goed vindbaar via Google en social media. Nu hebben we zo'n 60 tot 80 klanten."
Kim: ,,Binnen drie maanden hadden we het heel druk. Eerst schakelden we freelancers in. Nu hebben we acht medewerkers in dienst en een eigen kantoor. We leven in een droom, waarvan ik niet eens wist dat ik 'm had. Er was geen bedrijfsplan, het idee ontstond aan de keukentafel. Het is keihard werken. We halen onze kinderen om half vier uit school, maar 's avonds en in het weekend werken we ook veel.''
Waarin onderscheidt het bedrijf zich?
Kim: ,,Plezier is de basis. We hebben een klik met onze klanten. We zijn heel betrokken, proactief en een sparringspartner voor de klant. We denken mee over een efficiënte workflow. Het voelt alsof we collega's zijn. Dat voelen klanten ook zo. We leggen geen verplichtingen op, Alles kan. En bij een vraag gaan we altijd op zoek naar een oplossing."
Noor: ,,We willen andere ondernemers helpen groeien. Als ik iemand zelf niet kan helpen, verwijs ik die persoon net zo lief door naar een andere virtual assistant. Klantenbinding komt vanzelf als klanten meer werk bij ons afnemen. Dan weten we beter wat er speelt en kunnen we daarop inhaken."
Er was geen bedrijfsplan, het idee ontstond aan de keukentafel