Actueel

Inflatie schiet in april weer omhoog tot 5,2 procent

 
beeld deondernemer
 
Geschreven door:
Leestijd 1 minuut

Het tempo waarin de prijzen in Nederland stijgen is in april weer toegenomen ten opzichte van een maand eerder. Dat kwam vooral doordat de energieprijzen vorige maand minder sterk daalden dan in maart. De prijzen van voedingsmiddelen, dranken en tabak gingen ook opnieuw omhoog, maar wel wat minder sterk dan in maart. Verder namen de prijzen van industriële goederen toe.

Lees verder onder de advertentie

Lees ook: Pijnlijk lege schappen bij Albert Heijn: steeds meer boodschap­pen raken op, thuisbe­stel­lers hebben mazzel

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) meldt in een snelle eerste raming dat de inflatie vorige maand is uitgekomen op 5,2 procent. In maart nam de inflatie nog af tot 4,4 procent op jaarbasis van 8,0 procent in februari.

In december waren consumentengoederen en -diensten nog 9,6 procent duurder dan een jaar eerder. Bij de piek in september vorig jaar was nog sprake van een inflatie van 14,5 procent.

Lees verder onder de advertentie