De converterstations zijn door TenneT en de industrie ontworpen en zullen allemaal hetzelfde zijn. Elk hebben ze een capaciteit van 2 gigawatt. Ze zetten de door de windmolens opgewekte stroom om in een sterkere stroom die dan aan land wordt gebracht. Daar wordt die omgezet in wisselstroom die gebruikt kan worden op het hoogspanningsnet.
De capaciteit van de converterstations is veel hoger dan nu gangbaar is voor dergelijke omvormers. Daardoor zijn er minder kabels naar land nodig, wat efficiënter is maar ook beter is voor het milieu. De gezamenlijk capaciteit van 28 gigawatt komt volgens TenneT overeen met die van 28 grote elektriciteitscentrales.
De contracten voor de nieuwe stations werden gegund aan vier samenwerkingsverbanden: Hitachi en Petrofac, GE en Sembcorp Marine, GE en McDermott en Siemens Energy en Dragados. Vorig jaar was al duidelijk geworden dat Chinese partijen niet mochten meedoen aan aanbestedingen voor kritieke infrastructuur, zoals het stroomnet.