Het nieuwe kantoor staat op een 8.000 vierkante meters groot perceel, dat direct grenst aan de huidige locatie. Verspreid over vier verdiepingen is er plek voor de veertig Rotterdamse kantoormedewerkers. Van daaruit ondersteunen zij hun collega’s in onder meer Panama, Spanje, Oman en Zweden. Daarmee bouwt VT Group volgens Groenewold aan haar mondiale uitstraling als nationale en internationale industrieleider.
Net-zero dankzij 400 zonnepanelen
In het ontwerp is aandacht voor verduurzaming. Zo koos Groenewold bewust voor een net-zero pand. „Een mooi aspect hiervan vind ik toch wel het Energie Management System. Hierin verzorgt YOWNEC een dynamisch programma dat met accu’s en 400 zonnepanelen op ons dak voor de opslag van zonne-energie zorgt. En zo in staat is om ons pand dynamisch van stroom te voorzien, hetzij vanuit de accu’s, hetzij vanaf het grid. Verder is al het hout FSC gekeurd, wordt al het licht met motion sensors gestuurd en hebben we prachtig en hoogwaardig dubbelglas, met een subtiele, zonwerende tint.”
Duurzaam bouwen
Het nieuwe pand is gerealiseerd door het van oorsprong Belgische bouwbedrijf Willy Naessens Group. Dé grootste bouwer van prefab betonnen constructies, , direct afkomstig uit de eigen fabrieken. „Kopen bij de bron, dat biedt voordelen in kwaliteit, prijs en planning”, zegt Groenewold. Daarnaast heeft VT Group veel aan de expertise van Willy Naessens Nederland in net-zero gehad, vervolgt Groenewold. „Deze organisatie houdt zich al een tijdje bezig met verduurzaming (The Circle) en weet dan ook enorm veel over de regelgeving en technologie rondom duurzaam bouwen. Van de architecten met wie ze nauwe banden hebben tot aan de producenten van de automatische schuifhekken rondom ons terrein, die aan het einde van het project letterlijk en figuurlijk het hek dicht deden. Alles verliep soepel in de planning en uitvoering en dat zie je in het resultaat.”
Zwevende trap
Groenewold vertelt dat de projectmanager van Willy Naessens Nederland bij de oplevering iets opmerkte. „De kleine ruimte van de zwevenede trapdelenrand tot de muur bleek niet helemaal netjes afgewerkt te zijn. Omdat de trap er al in hing, kon je hier eigenlijk niet meer bij. Uiteindelijk is daar iemand met een zelf gefabriceerde ‘schuurstok’ een halve week bezig geweest om alles helemaal netjes glad te krijgen. Dat vind ik een prachtig voorbeeld van hoe Willy Naessens Nederland op eigen initiatief bereid is verder te gaanvoor hun klanten.”
Dit artikel kwam tot stand in samenwerking met Willy Naessens Nederland.
Bekijk hier de voorwaarden.