De initiatiefnemer, de Alphense ondernemer Jan Verheul, stopt er mee nu het grote publiek het af laat weten. Hij staat nog altijd achter zijn concept: mensen laten betalen voor afzonderlijke artikelen, zodat ze niet een heel magazine hoeven te kopen. ,,Ik geloof nog steeds in hoogwaardige journalistiek. Daarvoor wilde ik iets maken waarbij lezers op een gemakkelijke manier toegang zouden krijgen tot content.''
Toch ging het mis met Myjour. ,,Drie jaar geleden hadden we de verwachting dat we heel veel exposure in de media zouden krijgen. Hier gaat de hele Nederlandse pers op duiken, dachten we.''
Verheul had echter niet op Blendle gerekend. ,,Op 27 september zat Alexander Klöpping in De Wereld Draait Door te vertellen over Blendle. Dat terwijl Blendle pas in 2014 online ging. Wij gingen al een paar dagen later live. Voor ons was het ontzettend zuur dat we door de bekendmaking van Blendle weinig aandacht kregen.''
Achteraf bekeken was het ook een nadeel dat Myjour zich op uitgevers richtte. ,,We hadden al snel 200 titels. En we boden digitale content op de manier aan waarop het zou moeten: platte tekst en een moderne omgeving. Dat was vooruitstrevend. Maar Blendle had betere contacten met journalisten. Dat heeft het verschil gemaakt."
Gebruikers Bij de introductie van Myjour hoopte de Alphenaar op 100.000 gebruikers in 2014. Dat aantal werd niet gehaald. ,,We hebben nu 40.000 gebruikers. Om als merk te slagen hadden we veel exposure nodig.'' Maar die kwam dus niet.
Toch is Verheul niet verbitterd, benadrukt hij. ,,Ik ben genoeg ondernemer om niet bij de pakken neer te zitten.'' Hij hoopt het programma dat achter Myjour zit te kunnen verkopen aan uitgevers, zodat die hun content online kunnen zetten.