Na tien jaar stopt Hans Biesheuvel als voorzitter van ONL en wordt hij opgevolgd door oud-Tweede Kamerlid Erik Ziengs (VVD). Dat bleek vandaag tijdens het 10-jarig jubileum van ONL in Nieuwspoort.
,,Dit heeft altijd al op mijn lijstje gestaan, sinds mijn vertrek uit de Tweede Kamer. Ik wilde altijd al iets doen voor een brancheorganisatie. En toen belde Hans Biesheuvel”, vertelt Erik Ziengs.
Dit heeft altijd al op mijn lijstje gestaan, sinds mijn vertrek uit de Tweede Kamer
Erik Ziengs
Namens de VVD was hij van 17 juni 2010 tot 31 maart 2021 lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Ziengs was zes jaar voorzitter van de VVD-Kamercentrale in Drenthe en daarvoor voorzitter van de VVD-afdeling Assen. De Drent hield zich als Kamerlid vooral bezig met het midden- en kleinbedrijf, toerisme, ondernemerschap en vermindering van de administratieve lastendruk. Zijn vrouw heeft drie kapperszaken, Erik is telg van de bekende ondernemersfamilie Ziengs, bekend van de gelijknamige schoenenzaken en Scapino.
Hans Biesheuvel en Mirjam van der Linden in adviesrol ONL
Waar Hans Biesheuvel in 2011 nog voorzitter van MKB-Nederland was, startte hij In 2013 samen met Mirjam van der Linden. ONL voor Ondernemers. Het tienjarig bestaan van de organisatie en de vele veranderingen in het politieke landschap zette Biesheuvel aan het denken over zijn rol en de toekomst; hij greep het aan om in gesprek te gaan met een opvolger, en dat werd Erik Ziengs.
Ook Mirjam van der Linden doet na tien jaar een stapje opzij. Ook voor haar heeft ONL een opvolger in het oog, maar de gesprekken met deze potentiële kandidaat zijn nog niet rond.
Erik Ziengs in De Ondernemer Live
Zowel Hans Biesheuvel als Mirjam van der Linden speelden nog een vooraanstaande rol in de samenstelling van het verkiezingsmanifest 2023 van ONL, Van A naar MKBeter, dat woensdag ook werd gepresenteerd. Onder leiding van Frits Wester gingen Erik Ziengs, Jan Paternotte (D66) en Henk Vermeer (BBB) daarover in gesprek.
Erik Ziengs, de nieuwe ONL-voorman, begint op 1 december. Op dinsdag 28 november is hij tussen 11.00 en 13.00 uur te gast in De Ondernemer Live, het wekelijkse kijkradioprogramma op New Business Radio.
Lees ook: Verkiezingsprogramma NSC: dit heeft Pieter Omtzigt in petto voor bedrijven en ondernemers