Nieuws Personeel
Zeeland zwemt tegen de trend in: minder WW'ers
Steeds minder Zeeuwen zitten in de WW. Het aantal lopende WW-uitkeringen is de afgelopen maand met 200 gedaald naar 7.500. Dat is 2 procent lager dan vorig jaar. Landelijk is het aantal werkloosheidsuitkeringen juist met 2 procent toegenomen, meldt de PZC.

Ook slinkt het aantal WW-aanvragen, waardoor er in een jaar tijd 1.900 minder nieuwe uitkeringen hoeven te worden verstrekt.
VacaturesTegelijkerijd staan er meer vacatures open: 24 procent meer dan een jaar terug. Daarom is er in Zeeland momenteel sprake van een krappe arbeidsmarkt. Dan zijn er relatief veel openstaande vacatures en weinig kortdurende werkzoekenden (23 procent minder dan een jaar terug.).
LandelijkEind augustus 2016 zijn er in Nederland 426.600 lopende WW-uitkeringen.
De invoering van de Wet werk en zekerheid (WWZ) leidt ertoe dat er meer mensen in de WW belanden. Dat zijn onder meer jonggehandicapten en mensen die voorheen bij de sociale werkvoorziening onderdak vonden. Door de WWZ stokt de uitstroom uit de WW. Dat was voorzien door de vakbonden.