De kritiek werd aangezwengeld door Dirk Groot, die dagelijks zwerfafval opruimt en beter bekend is als de Zwerfinator. Hij liet op sociale media weten dat de verpakking van het water te wensen overliet. Er zat geen statiegeld op en alleen al het recyclen kostte volgens hem een hoop energie en water. Volgens Groot is "verpakt water nooit duurzaam" en is kraanwater de beste oplossing.
Albert Heijn nam de kritiek tot zich. Het bedrijf schreef onder een bericht van Groot de volgende reactie: "De ontwikkeling om van zeewater drinkwater te maken vinden we interessant, en wilden we in klein aantal winkels testen op potentie, maar we hebben met de leverancier besproken dat deze verpakking niet de juiste is. We stoppen dan ook met de verkoop van dit pakje in goed overleg met de leverancier."
Op de pakjes met het gezuiverde water uit de Noordzee stond onder andere ‘planet saving water’. Een van de oprichters van het bedrijf SEA Water dat het water verkoopt, benadrukte in Trouw dat de term sloeg op het gebruik van zeewater dat met zonne-energie wordt gezuiverd. Hij zei in de krant met verschillende alternatieve verpakkingen bezig te zijn.