Actueel

Miljardensubsidie VS moet autobouwers helpen bij elektrificatie

beeld deondernemer
Leestijd 1 minuut
Lees verder onder de advertentie

Op die manier wil Washington onder meer gemeenschappen ondersteunen waar de werkgelegenheid in de auto-industrie een grote rol speelt. Zo moet het autofabrikanten in staat stellen hun personeel in dienst te houden.

De aankondiging van het ministerie van Energie komt op het moment dat er wordt onderhandeld tussen vakbond United Auto Workers en drie grote autofabrikanten, General Motors, Ford en Stellantis. De gesprekken gaan, naast het salaris, onder andere over arbeidsvoorwaarden voor personeel dat batterijen voor elektrische auto’s maakt.

De subsidiepot van de Amerikaanse overheid draagt bij aan de plannen van de regering. Die wil dat minimaal de helft van alle autoverkopen tegen 2030 elektrische auto's betreft. Maar het beschikbare geld is dus niet enkel voor elektrische autofabrikanten. Volgens het ministerie kunnen ook bouwers van bijvoorbeeld hybride- en waterstofvoertuigen gebruikmaken van de tegemoetkoming.

Lees verder onder de advertentie