Specifiek gaat het om de producten Koersplan, Fundplan en Vermogensplan van Aegon, die tot en met 2004 zijn verkocht. ASR zegt de uitspraak zorgvuldig te bestuderen, "waarna wij besluiten of wij in cassatie gaan bij de Hoge Raad".
De handel in het aandeel NN werd op de beurs woensdagochtend korte tijd stilgelegd. Ook daar was de aanleiding een uitspraak van het gerechtshof. Dat oordeelde dinsdag dat NN in het verleden bij mensen met een beleggingsverzekering kosten heeft ingehouden die niet met de klant overeengekomen waren. Het is nog niet bekend wat de financiële impact voor NN zal zijn na de uitspraak.
De zogeheten woekerpolisaffaire speelde in 2006 op. Toen kwam aan het licht dat bij veel beleggingsverzekeringen veel te hoge kosten in rekening zijn gebracht. Dit bleek al sinds de jaren negentig het geval. Claimorganisaties proberen mogelijke gedupeerden sindsdien ertoe te bewegen om via de rechter schadevergoedingen te eisen bij verzekeraars.