Actueel
Retail

Black Friday steeds dichterbij: MediaMarkt traint medewerkers met racegames, chips en dure espressomachines

Testdag voor medewerkers in aanloop naar Black Friday.
Testdag voor medewerkers in aanloop naar Black Friday.Foto: Marco van der Caaij
Leestijd 3 minuten •
Advertentie

Waar vroeger onderzeeërs werden gebouwd en onderhouden, klinkt nu het geluid van racegames en slimme stofzuigers. De Onderzeebootloods op de Rotterdamse Heijplaat vormt het decor voor een enorme trainingsoperatie van MediaMarkt. Zo’n 1.200 medewerkers worden hier voorbereid op de drukke dagen rond Black Friday.

Ruim zeventig grote tech-fabrikanten hebben een stand opgebouwd in de loods. Medewerkers kunnen de nieuwste producten niet alleen bekijken, maar ook zelf uitproberen. Van stofzuigers en wasmachines tot televisies, laptops en slimme huishoudelijke apparaten: alles mag worden getest, schrijft het AD.

Black Friday bij MediaMarkt

Volgens MediaMarkt-regiodirecteur Arjan van Houwelingen is zo’n trainingsdag essentieel. „We zijn volop in voorbereiding op Black Friday. Onderdeel daarvan is natuurlijk het trainen van onze medewerkers, zowel de nieuwe als de ervaren collega’s.”

Advertentie

“Wij willen niet alleen een telefoon verkopen, maar we willen dat ze bellend de winkel uitlopen”

Arjan van Houwelingen MediaMarkt

Want klanten verwachten volgens hem steeds vaker méér dan alleen een goed product. „Wij willen niet alleen een telefoon verkopen, maar we willen dat ze bellend de winkel uitlopen.”

Juist daarom krijgen medewerkers niet alleen uitleg over producten, maar ook over de bijbehorende diensten. „We willen dat collega’s bij alles kunnen helpen. Dat zorgt uiteindelijk voor tevreden klanten die graag terugkomen.”

Arjan van Houwelingen, regiodirecteur bij MediaMarkt.  Foto: Marco van der Caaij
Arjan van Houwelingen, regiodirecteur bij MediaMarkt.Foto: Marco van der Caaij

Een van de deelnemers is de 24-jarige Micha Rutten uit Eindhoven. Hij werkt pas anderhalve maand bij het bedrijf en beleeft de trainingsdag voor het eerst. Micha verkoopt computers en kijkt zijn ogen uit. „Eigenlijk staan hier bijna alle merken die wij verkopen. Je leert alle ins en outs, zodat je klanten straks veel beter kunt helpen.”

Advertentie

Xbox, Tesla en PlayStation

Tijdens een presentatie over AMD-processoren, chips die tegenwoordig in vrijwel geen enkel modern apparaat kunnen ontbreken, leert Micha direct nieuwe dingen. „Ik wist bijvoorbeeld niet dat dezelfde chips ook in PlayStations, Xboxen en zelfs Tesla’s worden gebruikt. Dat helpt enorm als je een klant iets uitlegt.”

“Door dit soort trainingen kun je veel beter uitleggen waarom je een bepaald product adviseert”

Micha Rutten MediaMarkt

Volgens de twintiger komen klanten vaak met één specifiek product in gedachten de winkel binnen. „Maar soms blijkt een ander apparaat eigenlijk beter of voordeliger te zijn. Door dit soort trainingen kun je veel beter uitleggen waarom je een bepaald product adviseert.”

Micha Rutten „Je kunt de producten online bekijken, maar hier kun je ze echt ervaren.” Foto: Marco van der Caaij
Micha Rutten „Je kunt de producten online bekijken, maar hier kun je ze echt ervaren.”Foto: Marco van der Caaij

Met de juiste kennis én energie de winkel in

Ondertussen staan enkele fanatieke medewerkers voor de derde keer bij dezelfde stand. „We proberen prijzen te winnen door zo veel mogelijk vallende producten te vangen, maar dat lukt nog niet zo goed”, zegt een van hen lachend.

Advertentie

Toch draait de dag volgens regiodirecteur Van Houwelingen uiteindelijk niet om de nieuwste snufjes. „Het belangrijkste is dat collega’s met de juiste kennis én energie de winkel ingaan. Goed luisteren naar de klant en de oplossing bieden die echt past. Dan verkoop je niet alleen een product, maar help je iemand echt verder.”

Of al die trainingen nodig zijn? Voor Micha is het antwoord duidelijk. „Je kunt de producten online bekijken, maar hier kun je ze echt ervaren. Daardoor kun je straks veel beter uitleggen wat iemand koopt. En dat maakt uiteindelijk het verschil op de winkelvloer.”

Dit artikel is geschreven door Liban Osman voor het AD.

Advertentie

Delen: