Nieuws Financiën

Huizen meer waard bij herontwikkeling erfgoed

Geregeld krijgt industrieel erfgoed een nieuwe bestemming. Dat is niet alleen positief voor het gebouw, dat niet afgebroken hoeft te worden, het zorgt er ook voor dat huizen in de omgeving meer waard worden, schrijft het Nederlands Dagblad.

Van onze redactie 16 februari 2016

Groningenerfgoed

In de tijd dat het oude gebouw leeg stond te verloederen, dalen de huizenprijzen in de buurt. Dat is de conclusie van onderzoek door Mark van Duijn, verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen. Als industrieel erfgoed, zoals oude fabrieken worden gerenoveerd en een nieuwe bestemming krijgen, heeft dat een positieve uitstraling op de omgeving. Meestal stijgen de prijzen weer tot het oude niveau.

Bijvoorbeeld: het pand van de voormalige Puddingfabriek in Groningen werd in 1931 gebouwd. Het is nu een bedrijfsverzamelgebouw.