Nieuws Actueel

Bajesklanten werkten met patiëntendossiers

Michael Amsman en Hessel de Ree 26 januari 2016

Gevangeniscelgedetineerde1065

Duizenden patiëntendossiers van het Zwolse Isala-ziekenhuis en Amphia Ziekenhuis in Breda zijn in een gevangenis in Leuven ontdaan van nietjes en paperclips. Dat gebeurde in opdracht van het Belgische bedrijf iGuana, dat de papieren archieven moest digitaliseren. Dat bericht het AD dinsdag.

Het Amphia Ziekenhuis in Breda beraadt zich over stappen tegen iGuana, omdat het buiten medeweten van het ziekenhuis Belgische gedetineerden heeft ingeschakeld. Amphia spreekt van een vertrouwensbreuk. "In ons contract met iGuana staat dat alle werkzaamheden door eigen personeel en binnen de muren van iGuana uitgevoerd dienden te worden."

Amphia heeft geen idee hoeveel dossiers er door handen van Belgische gevangenen zijn gegaan en van welke patiënten. Ook het Isala-ziekenhuis in Zwolle was niet van de uitbesteding op de hoogte en verklaart onaangenaam te zijn verrast.

De kwestie is gisteren bekendgemaakt door Omroep Max, die er vanavond aandacht aan besteedt in het programma Meldpunt.