NOW (noodmaatregel overbrugging voor behoud van werkgelegenheid) ging naar bedrijven die verwachtten omzet te verliezen door maatregelen van het kabinet om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Ze kregen een voorschot gebaseerd op het verwachte omzetverlies. Aan de hand van de loonsom en het daadwerkelijke omzetverlies wordt het bedrag berekend waar zij echt recht op hebben. In sommige gevallen krijgen bedrijven meer dan gedacht, en een aantal bedrijven zal subsidie moeten terugbetalen omdat ze meer ontvingen dan waar ze achteraf gezien recht op hadden.
Volgens uitkeringsinstantie UWV hebben onlineadvertenties en radiospotjes er al toe geleid dat meer werkgevers zich melden met bonnetjes voor de definitieve berekening. "Maar toch is er nog een grote groep werkgevers die aan de slag moet."
Bedrijven die meer dan 40.000 euro aan subsidie voorgeschoten kregen, moeten een derdenverklaring van bijvoorbeeld een boekhouder hebben. Bedrijven die 125.000 of meer kregen, hebben een accountantsverklaring nodig om de definitieve berekening aan te vragen. Het UWV verwacht dat het druk zal zijn bij accountants en boekhouders. Daarom kunnen bedrijven veertien weken uitstel krijgen, als ze de benodigde papieren niet rond krijgen voor 22 februari. Het uitstel moeten ze wel uiterlijk op die datum aanvragen.