Shell en ExxonMobil zijn beide voor 50 procent eigenaar van de NAM. Shell had enkele jaren terug al aangekondigd dat het onderdelen van de NAM in aparte bv's zou zetten vooruitlopend op een verkoop. Vorig jaar wist persbureau Reuters vervolgens te melden dat Shell en ExxonMobil begonnen zouden zijn met een verkoopproces.
Tenaz zit al in Nederlandse offshore gasactiviteiten. Volgens de bronnen van Bloomberg is het nog niet gezegd dat het bedrijf erin zal slagen om de NAM in te lijven. Dat is nog niet zeker. Shell en ExxonMobil zouden de optie openhouden om nog te onderhandelen met andere geïnteresseerde partijen, waaronder Viaro Energie dat eveneens actief is in de Nederlandse Noordzee, als Tenaz er niet in slaagt om de financiering rond te krijgen.
Tenaz en ExxonMobil reageerden niet op vragen van Bloomberg. Shell en NAM weigerden tegenover het financiële persbureau commentaar te geven.