Nieuws Actueel

Limburg aast op Chinees kapitaal

Ze komen vaak naar Nederland voor de tulpen, de kazen en niet te vergeten de o zo oncomfortabele klompen; de Chinezen. Met een camera in de hand lopen ze over het algemeen rond in Noord- en Zuid-Holland, maar nu wil ook de provincie Limburg maar al te graag meegenieten van dit Chinese kapitaal.

Van onze redactie 21 maart 2016

China draak

Waar de Chinezen gaan daar worden niet alleen toeristische kiekjes gemaakt. Nee, er wordt ook nog eens volop geïnvesteerd. Zo shopten in 2014 Chinese bedrijven en investeringsfondsen in Europa voor een slordige 14 miljard euro aan nieuwe bezittingen bij elkaar.

Nederland staat voor de Chinese investeerders op plek nummer vier. Waarbij vooral strategische sectoren als automobiel, vastgoed en ICT het goed doen.

Nu wil de provincie Limburg ook proberen een graantje mee te pikken van dit Chinese succes, aldus De Limburger.